slider

22 czerwca 2013

Brwi w stylu Gyaru - krok po kroku

Filmiki, zdjęcia, tutoriale... w internecie takich instrukcji dotyczących makijażu w stylu Gyaru jest mnóstwo!


W każdym z takich filmików czy zdjęć główna rolę grają oczy... na 15 zdjęc "krok po kroku" makijaż oczu zajmuje 10 zdjęć... a co z brwiami? Przecież brwi to rama całego makijażu oka... to one nadają charakter całej twarzy. Warto o nich nie zapominać! 


Brwi to kwestia gustu... ale i też rysów twarzy! Nie każdemu pasują brwi ułożone i wystylizowane jak u Gween Stefani.


Współcześnie brwi dostosowujemy do koloru włosów, ale są też Panie, które mimo jasnego koloru włosów preferują ciemne brwi..Brwi mogą być 1-2 tony ciemniejsze od włosów, ale nie totalna skrajność! 


Grrr.... wygląda to nieciekawie.. no ale.. zostawiamy Europe i jedziemy do Azji! Tu wstąpimy na krótką chwilę do Korei=)


W Korei stylizuje się na "prostą kreskę" (jak ja to nazywam =)). Brwi proste, krótkie, czasem bardzo gęste z naturalnym kolorem. 


Ten kształt brwi jest w Korei bardzo popularny, powiedziałabym nawet, że dominujący. Jedziemy do Japonii...czyli brwi w stylu Gyaru.. i tu chcę im poświęcić nieco więcej miejsca.


Jak obiecałam.. będę tłumaczyć krok po kroku. 

1 krok:

Gyaru posiadają bardziej naturalniejszy łuk brwiowy niż Koreanki, które mają zasadę prosto i krótko. Jest to delikatny łuk, nie za wysoko wyregulowany. Delikatne zaokrąglenie łagodzi rysy twarzy i sprawia, że buzia nabiera niewinnego uroku. 


2 krok:

Da się zauważyć, że Gyaru... przycinają sobie brwi! Czasem do jego skrajnego braku. Służą im do tego specjalne nożyczki do brwi zwane KAI Eyebrow Scissors.Nie trzeba sprowadzać ich aż z Japonii, znalazłam w internecie takie same z firmy Sally Hansen - Brow Scissors. Z tej firmy jest też zestaw nożyczki + pęseta. 


Koszt - około 10zł. 


3 krok:

Gyaru rozjaśniają brwi.. mają do tego specjalne kosmetyki. Jak my możemy je rozjaśnić? Można rozjaśnić je np. farbą do włosów, lecz trzeba zmyć 10-15 minut wcześniej niż producent zaleca na włosy.

Można też rozjaśnić je rozjaśniaczem do włosków na twarzy firmy Sally Hansen - Sally Hansen Creme Hair Bleach


Koszt - około 25zł

Na rynek została wprowadzona henna żelowa do brwi Refectocil w odcieniu nr. 0 Blond. Jego zadaniem jest rozjaśnić brwi. Kolor utrzymuję się do 6 tygodni, nie farbuje skóry i opakowanie wystarczy na około 30 aplikacji. 


Koszt - około 18zł


4 krok:

Makijaż brwi polega na używaniu jasnych cieni oraz kredki do brwi. Jasny brąz a najlepiej blond. 


Powodzenia !

2 komentarze:

  1. Super:) Ja mam maszynkę do strzyżenia brwi z Tesco za 35 zł. Elektryczna, ma nakładkę z dwiema długościami. Nawet nie muszę ich rozjaśniać, bo na krótko je strzygę (bez makijażu nie mam brwi) i też zaczęłam właśnie robić sobie szersze brwi z delikatniejszym łukiem (co łatwe nie jest, bo naturalnie mam mocny łuk).

    OdpowiedzUsuń
  2. jeju Wy rozjaśniacie a ja płaczę że mam za jasne i że ich prawie nie widać O.o

    OdpowiedzUsuń

Proszę nie umieszczać komentarzy zawierających adresy waszego bloga lub inne linki w celach autoreklamy.
Takie komentarze będą usuwane.