slider

27 listopada 2010

Jak zostać Hime Gyaru?

Jak zostać jedną z Hime? To zobowiązuje,  bo hime mają swoje zasady. W tej notce przedstawię kroki jak wizualnie zmienić się w Hgyaru.

1. Opalenizna
Hime - w porównaniu do innych stylów Gyaru mają niewielką opalenizne, albo nie mają jej w ogóle, ten styl nie wymaga opalenizny, jednak jeśli popatrzymy na modelki HG to zauważymy, że są one delikatnie muśnięte słońcem. Ze względu na  szkody jakie może nam uczynić solarium polecałabym bardziej samoopalacze lub kremy tonujące, są one bowiem bezpieczniejsze dla skóry.

2. Włosy
Przefarbuj się! Jeśli nie masz naturalnie jasnych włosów użyj farby. Hime farbują się najczęściej na blond, lub inne jasne kolory. Możesz też skorzystać z ciepłych jasnych brązów - to bezpieczniejsza opcja. Jeśli jednak lubisz eksperymentować - możesz spróbować nawet bardzo jasnego blondu, lecz z umiarem!
Loki i wszystko co powoduje burze na głowie. Oczywiście obowiązkowe dodatki: kokardki, korona itd.Chodź wersja dzienna może być bardziej łagodniejsza.

3. Makijaż
Jest dość specyficzny, królują tu mocno podkreślone oczy.
Twarz musi być nieskazitelna , delikatny róż na policzkach, usta w kolorze bladym (ogólnie hime stawiają na słodkie usta w słodkich kolorach), oczy mocno podkreślone eye liner'em oraz sztuczne rzęsy.

4. Sukienka
Sukienka powinna być kawaii. Kolory: wszystkie pastelowe.

5. Biżu
Noś biżuterię! Perły oraz wszystko co się świeci jest kawaii! Stawiaj na słodkie dodatki.

6. Szpilki
Naucz się dobrze chodzić na szpilkach. Hime Gyaru w tenisówkach czy innym obuwiu nie jest już księżniczką. Szpilki są obowiązkowe!

7. Paznokcie
Zadbaj o nie koniecznie. HG preferują tipsy bardzo zdobione. Wybieraj więc tipsy lub dodatki a la 3D. Naucz się też zdobić akrylem. Praktyka czyni mistrza.

8. Zachowanie
Bądź księżniczką nie tylko wizualnie, ale też w środku. HG nie przeklinają, nie palą, piją okazjonalnie i z umiarem, używają kolorowych chusteczek i grzecznie przecierają nosek. Stawiaj na etykietę.

9. Hobby
Słuchaj muzyki dziewczęcej i słodkiej. Hime nie słuchają mocnego rocku. Interesuj się wszystkim co słodkie.

Miłej zabawy!

6 komentarzy:

 1. Ja jestem gyaru, i zgadzam się prawie ze wszystkim co tu napisałąś, lecz z racji mego młodego wieku nie wypada chodzić mi w szpilkach, więc narazie wybieram ozdobione kokardkami baletki na niewielkim obcasie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja bardzo chcę być hime gyaru, ale mam dopiero 13 lat. Czy to oznacza że nie mogę nią jeszcze być?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam to samo pytanie co anonim, ale ja mam 14 (niewiele starsza)^^. Niestety do szkoły nie wybiorę się w szpilkach. U nas w klasie obowiązkowe jest obuwie sportowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Balerinki jak najbardziej są obuwiem "sportowym" ale mają więcej wdzięku i uroku. Ja mam 24 lata, jestem zauroczona stylem Hime. Rzuciłam palenie, nie piję piwa ale okazjonalnie wino (różowe) noszę sukienki, mam blond grzywę (w trakcie zapuszczania włosów) nie przeklinam, staram się nie unosić ogólnie zachowanie grzeczne, gdy o coś proszę to trzepoczę rzęsami. Jestem urocza, mówię dziękuję i dzień dobry nawet babci w warzywniaku. :3. Moja przemiana jeszcze trochę potrwa ale czuję że warto trwać w przekonaniu że będę wśród znajomych jedyna taka, w swoim, Hime, rodzaju. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyny, każda z nas może być hime. Małe dziewczynki w wieku przedszkolnym są naturalnie kawaii, czego oczywiście ja im troszkę zazdroszczę. Wiem, hime nie zazdroszczą tylko podziwiają innych za coś co oni mają a one nie ( jeśli nie zgodzicie się z moimi słowami to nic nie szkodzi). Mnie w pracy za bycie kawaii hime uwielbiają. Zawsze jestem słodka, miła, urocza. To że dawno skończyłam podstawówkę (26 świeczek w tym roku zdmuchnę) to nie powód żebym przestała zbierać słodkie naklejki czy inne urocze rzeczy. To nazywa się bycie sobą a nie na siłę pokazywanie że jest się poważnym. Powaga to dla mnie nuda. Choć oczywiście na uroczystościach smutnych (m.in. pogrzeby) powaga jest jak najbardziej na miejscu. Świetny blog, post i oczywiście pozdrawiam autorkę.

  OdpowiedzUsuń

Proszę nie umieszczać komentarzy zawierających adresy waszego bloga lub inne linki w celach autoreklamy.
Takie komentarze będą usuwane.